Son iPhone güncellemesini yapacaklar dikkat!

Apple, uyumlu tüm iPhone’lar için iOS 17.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, önemli yeni özellikler getirmese de mevcut sorunları çözmeye odaklanıyor. Bu düzeltmelerden biri özellikle BMW kullanıcılarını etkileyen bir sorunu gideriyor. Hatırlarsanız, BMW kullanıcıları, BMW modellerinde iPhone’larını kablosuz olarak şarj ederken tuhaf bir hata ile karşılaşmışlardı. iOS 17.1 güncellemesinin bu sorunu çözeceği iddia edilse de, şimdi benzer bir sorun General Motors’un GM markası altındaki modellerde ortaya çıktı. İşte detaylar…

iOS 17.1’e güncelleme yapan iPhone kullanıcıları, General Motors araçlarında kablosuz şarj ile ilgili bir sorun yaşıyorlar. Telefonlar birkaç saniye sonra şarj olmayı durduruyor ve donuyor. Kullanıcılar, telefonlarını yeniden başlatmak da dahil olmak üzere çeşitli sorun giderme yöntemleri denediler, ancak sorun devam ediyor.

Son iPhone güncellemesini yapacaklar dikkat!

Bu sorun BMW kullanıcılarını da etkilese de, küçük bir fark var. BMW modellerinde, telefonun yanı sıra NFC özelliği de bozulurken, General Motors’ta bu teknoloji etkilenmiyor. Bu iddiaları dile getiren kullanıcılar, her şeyi denediklerini, ancak hiçbir şeyin işe yaramadığını belirtiyorlar. “caduceus26” adlı bir kullanıcının paylaşımına göre, “Sadece benim başıma gelmediğini bilmek mutlu etti. iPhone 12 Pro Max’ım, ’23 Chevy Traverse’ımda her seferinde mükemmel çalışıyordu. Yaklaşık 6 hafta önce iPhone 15 Pro Max‘e geçtim ve diğer yorumlarda tarif edildiği gibi özellik bozuldu: Birkaç saniye şarj oluyor ve sonra duruyor – kılıf takılı olsa da aynı sonuçları veriyor. Şu anda iOS 17.1.1’deyim ve telefonu 10/8/23’te satın aldığımdan bu yana her güncellemeyi aldım.” şeklinde konuştu.

Bazı kullanıcılar, sorunun araçlarında olduğundan şüphelenerek arabalarını servise götürdüler. Ancak herhangi bir sorun bulunamadı. Şikayetler ayrıca Apple’a iletilse de, şirket konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, iOS 17.2 güncellemesiyle sorunun kısa sürede çözülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x