30 saniyelik dikkat gerektiren zekâ testi: Dâhilerin sadece %0,1’i aynı anda kaç telefonun şarj edilebileceğini doğru tahmin edebilir. Sizde onlardan biri misiniz?

Zekâ testleri; gözlem yeteneğinizi, akıl yürütme ve problem çözme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olurken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmenize de yardımcı olacaktır. Zekâ testleri, beyinsel fonksiyonlarımızı zorlayan, onların gelişimine destek olan bir tür görsel bulmacalardır.

Günlük hayattaki olayları düz görüşümüz kalıplaşmış bir durumdur. Zekâ testleri ile beynimiz olaylar karşısında farkı alternatif yollar aramayı ve olayın genel bütününe bakarak hataları görmemize de yardımcı olur.

AYNI ANDA KAÇ TELEFONU ŞARJ EDEBİLİRSİNİZ?Yukarıda yer alan görselde birden çok uzatma kablosu bulunmaktadır. Sizden istediğimiz ise 30 saniye içerisinde bu uzatma kablolar ile kaç tane telefonu şarj edebileceğinizi bulmanız. Hazırsanız süreyi başlatalım!

MÜCADELE BAŞLADI

Evet, süre başladı.

Zekâ testleri, hafıza işlevinizi geliştirirken çeşitli fikirler üretme ve anlama yeteneğinizi de güçlendirir. Aynı zamanda size bu yeteneklerinizi test etme şansı verir. Analitik becerinizi geliştirerek zorlu durumların içinden ustalıkla çıkmanız için fikir üretmenize yardımcı olur. Bu tarz zekâ testleri, her durumu ayrı ayrı analiz etmenizi ve görselin bütününe hâkim olmanızı ister.

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR

Evet, süre dolmak üzere. Eminiz ki bir cevabınız var ama bu cevap doğru mu? Cevabı söylemeden önce iki kez kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer cevabınızdan eminseniz sizi aşağıya sorunun cevabının bulunduğu alana alalım.

İŞTE CEVAP

Aynı anda kaç telefon şarj edebileceğinizi buldunuz mu? Cevabı evet olanları o zaman böyle alalım. Şimdi cevabı kontrol etme zamanı!

İşte aynı anda şarj edebileceğimiz telefon sayısı…Evet, aynı anda sadece 6 tane telefonu şarj edebilirsiniz. Neden mi?  Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi uzatma kablolarından bir tanesinin kablosu kopuk diğer uzatma kablosunun ise fişler için delikleri olmayan bir gözü mevcut.

Tek gözü çalışmayan uzatma kablosunu elektrik kaynağına takarsanız ve diğer 3 adet uzatma kablosunu da bu prize takarak elektrik almasını sağlarsanız geriye toplam 6 adet boş priz kalıyor. Ve bu 6 adet priz de aynı anda toplam 6 tane telefonu şarj edebilir.

Peki, siz doğru cevabı verilen sürede bulabildiniz mi? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x